جعل خبر، تهمت و دورغ پراکنی خبرگزاری فارس خبرگزاری فارس، تصویری از جلسه روز یک…

31 Jul

‫جعل خبر، تهمت و دورغ پراکنی خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس، تصویری از جلسه روز یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ که برخی از هنرمندان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار کرده بودند منتشر کرد و با انتخاب این تیتر: « روزه خواری در نشست صنوف خانه سینما+ عکس» مدعی شد در این جلسه آداب رمضان رعایت نشده و طبق تصویر "یکی از کارگردان‌های سینما با بی‌توجهی به ایام رمضان مشغول به کشیدن پیپ می باشد."

ناصر صفاریان، از اعضای صنف مستندسازان خانه سینما که در جلسه حضور داشته در مطلبی که در روزنامه اعتماد منتشر گردیده، چنین نوشته است:

یک خبرگزاری شناخته شده، مطلب کوتاهی منتشر می کند از جلسه نمایندگان صنف‌های سینمایی برای پی گیری مشکل خانه سینما. انتخاب شده و هدفمند برای حمله به خانه سینما و خانه سینمایی ها. این نگاه از همان عنوان هم پیداست: "روزه خواری در نشست صنوف خانه سینما+ عکس". تاکید بر روزه خواری و اشاره به وجود عکس، این نوشته را به بخش "پربازدید ها" می برد و بسیار دیده می شود. در کنار تصویری که یکی دست به دهان دارد و دیگری چیزی در دست دارد و چیزی شبیه غبار هم آن وسط پیداست، با تاکید بر این که این نشست "روز نوزدهم ماه مبارک رمضان برگزار شده" این گونه نوشته اند: "یکی از کارگردان‌های سینما با بی‌توجهی به ایام رمضان مشغول به کشیدن پیپ می باشد."

تصویر و خبر چنان درست شده است که حتی آدمی مثل من را که در آن جلسه بوده‌ام و فقط چند صندلی آن طرف نشسته بوده‌ام و حتی سرم در همین تصویر پیداست، به اشتباه و تعجب می اندازد…. چند ساعت بعد، خبرگزاری دیگری عکس‌های دیگری منتشر می کند از همان زاویه و همان آدم ها. چند تصویر پشت هم، همه چیز را روشن می کند و از بی‌اخلاقی خبرگزاری پیشین پرده برمی دارد. تمام ماجرا این است که کارگردان مورد نظر، دارد خودش را با کتابچه‌ای باد می زند. آن چه در دست دارد لبه کتابچه است و تصور دود هم از حرکت ورق هاست. البته بی‌آن که هنوز "هنر تصویری" خبرگزاری بی‌اخلاق به تصویر اضافه شده باشد و "دود" مورد نظر ساخته شود …‬


‫جعل خبر، تهمت و دورغ پراکنی خبرگزاری فارس – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫خبرگزاری فارس، تصویری از جلسه روز یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ که برخی از هنرمندان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار کرده بودند منتشر کرد و با انتخاب این تیتر: « روزه خواری در نشست صنوف خانه سینما+ عکس» مدعی شد در این جلسه آداب رمضان رعایت نشده و طبق تصویر "یکی از کارگردان‌های سینما با بی‌توجهی به ایام رم…‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: